Marmara Kültürleri Ağı’nın ikinci Mavi Masa Buluşması 10 Eylül’de Marmara Adası Çınarlı Mahallesi’nde

Paylaş


10 Eylül Cumartesi günü Marmara Adası Çınarlı Mahallesi’nin tarihi mesire yeri Çınaraltı’nda yapılacak ikinci Mavi Masa buluşmasında adanın çocukları “deniz” temalı atölyelerde bir araya gelecek.

2022 Şubat’ında oluşumu tamamlanan ve 2022 Nisan ayında tanıtımı yapılarak kamuya açılan “Adaları ve Boğazlarıyla Marmara Kültürleri Ağı” yüz yüze ikinci etkinliğinde Marmara Adalar Belediyesi, Galimi Çınarlı Kırsal Kalkınma ve Turizm Derneği, Gündoğdu Köyü Güzelleştirme Derneği, Topağaç Güzelleştirme Derneği, Marmara Adası Dostları Grubu, Asmalı Köyü Derneği ve Çocuk ve Gençlik Yayınları Derneği ile iş birliği yapıyor. Ada’nın çocuklarını Mavi Masa’ya davet ediyor.

“Marmara’da Çocuk Olmak” başlıklı ikinci Mavi Masa buluşmasında çocuklar beş atölyede “deniz” temalı aktiviteler gerçekleştirecek. Marmara Denizi’nin kıyısında ve adada çocuk olmak üzerine yapılacak çerçeve sunuşla başlayacak buluşma gün boyu devam edecek.


Etkinliğin programı:

Açılış Konuşmaları

“Marmara’da Çocuk Olmak” üzerine çerçeve sunuş

11.00-13.00: Kil Atölyesi
22. Prokonnesos Heykel Sempozyumu Sanatçıları: Aldo Shiroma Uza, Alex Sorokin, Laura Marcos, Ozan Dursun, Sevda Kocatepe, Hakan Şengönül

11.00- 13.00 ve 14.00-16.00
Oyun Atölyesi – PÜKKAN.

Karikatür Atölyesi – Onur Karadurmuş, Resim Öğretmeni. Karikatürist

Baskı Atölyesi –Gül Bolulu. Sanatçı

Edebiyat Atölyesi “Denizde Balık Adada Kitap – Nilay Yılmaz. Yazar, Çocuk ve  Gençlik Yayınları Derneği Başkanı

Çalışmalarımızdan haberdar olmak için sosyal medya hesaplarımızı takip edebilirsiniz.
Youtube Kanalı: https://www.youtube.com/channel/UCmNIPOIvcXgyHHrEGnKkdEw
Instagram: https://www.instagram.com/marmarakulturleriagi/
Twitter: https://twitter.com/mka_marmara
LinkedIn: https://www.linkedin.com/company/marmara-kulturleri-agi
Facebook: https://www.facebook.com/marmarakulturleriagi/

“Adaları ve Boğazları ile Marmara Kültürleri Ağı” hakkında
İstanbul Adalarında faaliyet gösteren Adalar Vakfı, Marmara Adaları’nda faaliyet gösteren Gündoğdu Köyü Güzelleştirme Derneği, Avşa Otel, Motel, Apart ve Pansiyoncular Derneği, Galimi Çınarlı Kırsal Kalkınma Derneği, Topağaç Güzelleştirme ve Kalkındırma Derneği, Çanakkale’de faaliyet gösteren Troya Çevre Derneği tarafından başlatılmış bir ağ oluşturma projesidir. Bu yedi sivil toplum kuruluşu, Bir Avrupa Birliği projesi olan CultureCIVIC: Kültür Sanat Destek Programı tarafından finanse edilerek “Adaları ve Boğazları ile Marmara Kültürleri Ağı”nın kuruluşunun ilk adımını attılar. İstanbul Adalarında faaliyet gösteren Deniz Yaşamını Koruma Derneği ve Türkiye çapında çalışan Su Altı Fotoğrafçıları ve Filmcileri Derneği, Kültür Mirasını Koruma Derneği’nin katılımıyla bu Ağ büyümeye başladı. Hedef Ağı tüm Marmara kıyı yerleşimlerine genişletmek. www.marmarakulturleragi.com