Ali Öztunç – CHP Milletvekili: “TÜRK FİLMLERİNDE VARDIR YA, BİR TÜRLÜ BULUŞAMAYAN AŞIKLAR… ONUN GİBİ OLDU. YİRMİ YIL OLDU ARKADAŞ”

Paylaş


Tekirdağ’da iken hazır kısaca Ergene meselesine de değinmek gerekiyor. Yirmi yıldır Ergene’yi temizleyecek beyler. Türk filmlerinde vardır ya, bir türlü buluşamayan aşıklar… Onun gibi oldu. Yirmi yıl oldu arkadaş. Her seçime giderken Ergene temizlenecek. En son il kongresinde Tayyip Bey telefonla görüntülü bağlandı buraya. Ergene temiz akıyor değil mi, dedi. Evet, temiz akıyor dediler. Ergene’nin nasıl aktığı ortada. Daha dün, Ergene’den akan o kirli sular Marmara ile buluştu. Geçen yıl müsilaj sorunu vardı; bu yıl olmayacak mı zannediyorlar? Bu yıl yine müsilaj sorunu olacak. Ergene böyle aktıkça müsilaj sorunu olmaya devam edecek. Ergene’nin temizlenmesi gerekiyor ama beylere göre, Tayyip Erdoğan’a göre temiz.

“TBMM BAŞKANI SAYIN MUSTAFA ŞENTOP’A ÇAĞRIDA BULUNUYORUZ”

Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı’na çağrıda bulunuyorum. Daha önce Ergene’de bulunmuştum. Şimdi burada bulunuyoruz. AK Parti Tekirdağ milletvekillerine çağrı yapalım, onlar sürekli buradalar. TBMM Başkanı Sayın Mustafa Şentop’a memleketinden çağrıda bulunuyoruz. Eğer Ergene temiz akıyor diyorsanız, buyurun gelin; ben hazırım. CHP’nin genel başkan yardımcısı olarak Ergene’yi beraber girelim, bir yüzelim arkadaş, var mısınız? Gelemezler. Çünkü onlar da biliyorlar ergenin temiz olmadığını ama lafa gelince temiz diyorlar. Çünkü bunların hayatı yalan. Bunların hayatı aldatmaca üzerine kurulmuş. CHP iktidarında az kaldı. CHP iktidarında Trakya’ya ne yapacaksınız diye sorduklarında en önemli yapacağımız işlerden birisi Ergene’nin temizliği olacaktır. Bunu sağlayacağız. Başka çaresi yok. Bunu sağlamak zorundayız.”

Kaynak: https://ankahaber.net/haber/detay/chpli_ali_oztunc_hala_uyuyor_musun_yoksa_gozlerindeki_isilti_sonmek_uzere_sayin_nebati_86770